• MODERNI PLES I PLESNA ŠKOLA "THE"

ŠTO JE MODERNI FREESTYLE PLES?

Moderni freestyle ples je užitak za djecu i odrasle koji žele pronaći svoj osobni plesni stil, učeći razne vrste pokreta iz različitih plesova, gdje kroz freestyle i zadane koreografije, ponekad lagane i spore, a ponekad energične i brze- isplesavamo ‘dušu’, emocije, ostavljamo sve probleme i hrabro puštamo tijelo da nas dovede do osvještavanja ljepote i snage koja se nalazi u nama. Svaki puta uz novu tematiku i nova kreativna rješenja, uživljavamo se u različite uloge i plešemo ih, uvijek uz dobru zabavu i kroz osmjeh.

OSOBINE PLESA

SNAGA 60%
FLEKSIBILNOST 100%
ENERGIČNOST 100%
SENZUALNOST 60%

DODATNE INFORMACIJE O TEČAJU

Moderni freestyle ples je autorski ples Plesne škole La Tynko, stoga možemo reći da porijeklo seže iz više plesnih stilova, poput urbanih, jazz i suvremenih plesnih stilova i pokreta, uz moderni izričaj i modernu, komercijalnu glazbu, klubsku glazbu i slično.
Osnovni tečaj: 1 ili 2x tjedno / 3 mjeseca
Srednji tečaj: 1, 2 ili 3x tjedno / 3 mjeseca
Napredni tečaj: 1, 2 ili 3x tjedno / 3 mjeseca

Na tečaju se nakon zagrijavanja rade izolacijski pokreti, vježbe snage i fleksibilnosti, pa se kroz plesne kombinacije različitih vrsta plesova (disco, freestyle, orijentalni, jazz, latino plesovi, urbani plesovi ..) dolazi do koreografija koje svaki puta imaju drugačiju temu i tempo uz prateću glazbu. Na kraju svakog sata je istezanje i opuštanje uz laganu glazbu. Za ovaj ples nije potrebno plesno predznanje, uči se polako i sigurno, uz profesionalni pristup.

Za održavanje tečaja potrebno je minimalno 4 polaznika.

Moderni plesovi su se razvili u ranom 20.stoljeću kao reakcija na krutu tehniku baleta, naglašavajući prirodnije i opuštenije pokrete gdje se centar tijela iz uspravne pozicije pomiče u prostor slobodnim prenošenjem težine tijela, usmjeren na kreativno izražavanje. Pioniri poput Isidore Duncan, Marthe Graham, Ruth St.Denis, Mary Wigman i Doris Humphrey, istraživali su pokrete kojima su kreativno izražavali svoje emocije te stvorili vlastiti plesni stil.

1 x TJEDNO

kn150mjesečno
 • 4 (min. broj polaznika/ca)
 • 60 MINUTA (sat tečaja)
 • POČETNI / SREDNJI / NAPREDNI
 • 3 MJESECA (trajanje tečaja)

2 x TJEDNO

kn250mjesečno
 • 4 (min. broj polaznika/ca)
 • 60 MINUTA (sat tečaja)
 • POČETNI / SREDNJI / NAPREDNI
 • 3 MJESECA (trajanje tečaja)

3 x TJEDNO

kn300mjesečno
 • 4 (min. broj polaznika/ca)
 • 60 MINUTA (sat tečaja)
 • POČETNI / SREDNJI / NAPREDNI
 • 3 MJESECA (trajanje tečaja)

VAŠI INSTRUKTORI PLESA

Kristina Legin
Kristina LeginInstruktorica plesa
Balet, Moderni Freestyle ples