Tečaj Salse i Bachate LaTynko

Tečaj Salse - Salsa

Salsa je ples koji se pleše u paru, porijeklom s Kube, a ime je dobila od španjolske riječi „salsa“ koja znači umak. Salsa je popularni ples u latinskoj Americi, SAD-u i u Europi. Dva osnovna stila salse su južnoamerički i sjevernoamerički. Salsa se pleše uz glazbu sviranu udaraljkama, bubnjevima, gitarama i klavirom.

Struktura tečaja

Početni stupanj ovog tečaja plesa traje 3 mjeseca. Svaki sat je koncipiran tako da počinje sa laganim plesnim zagrijavanjem, nakon čega se kroz plesanje u paru uče koraci i figure, da bi se za kraj isplesavali naučeni koraci i kombinacije.

Zanimljivosti

Prvi put je riječ salsa upotrijebljena kako bi označila pokrete u plesu i vrstu glazbe 1933.godine kada je kubanski kompozitor pjesama Ignacio Pinerio napisao pjesmu „Echale Salsita“, što u prijevodu znači- dodaj malo salse! Na ideju je došao kada je probao hranu bez kubanskih začina. To je bio protest protiv neukusne hrane, ali i sputanosti tijela koje se u plesu, do tada, kretalo po unaprijed zadanim šablonama.

Cijene tečajeva:

Termini tečajeva Salse:

Facebook